Media

NOVÉ BYTY ZO STAREJ ŠKOLY

Rekonštrukcia pôvodného objektu učebných priestorov učilišťa so zmenou využitia na malometrážne byty a nadstavba ďalších troch podlaží sa v tomto čase preklápa do finálnej fázy. Vzhľadom na to, že pôvodnú konštrukciu budovy nebolo možné zaťažiť, pre nadstavbu bol vymyslený nový nosný systém.

ASB, november 2013
view article

DORNYK PRINIESOL OKOLIU DVA NOVÉ CHODNÍKY I VYBAVENIE DO MŠ

Dornyk priniesol okoliu dva nové chodníky i vybavenie do MŠ. Dva nové chodníky sú príkladom spolupráce verejného a súkromného sektora. Súkromný investor zrekonštruoval za svoje peniaze verejný priestor, ktorý už volal po oprave. Investor bytového domu Dornyk postavil v lokalite bytové dom a pridal k nemu opravu chodníkov i vybavenie kuchyne do materskej školy na Rádiovej ulici.

hlavnespravy.sk, 1.7.2013
view article

IURIS GROUP – 20 ROKOV NA SLOVENSKOM TRHU REALÍT

Ceny bytov sa od roku 1989 zhodnotili až sedemdesiatpäťnásobne. Kto odkúpil štátny alebo družstevný byt a predal ho začiatkom roka 2008, zrealizoval obchod svojho života.“, hovorí Pavel Bagin, konateľ IURIS GROUP, ktorá v tomto roku oslavuje 20 rokov svojho pôsobenia na bratislavskom realitnom trhu.

aktuality.sk, 1.10.2012
view article

MLADÍ HĽADAJÚ MALÉ BYTY ALEBO BYTOVKY S VLASTNÝM DVOROM

Mladé rodiny s deťmi uprednostňujú najviac bývanie v uzatvorených bytových komplexoch, mladí ľudia bez detí zasa bývanie v menších bytoch.

reality&bývanie, Pravda, 26.9.2012
view article

MALOMETRÁŽNE BYTY DORNYK MIERIA DO TRNÁVKY

Obľúbenosť najmenších bytov a takzvaného štartovacieho bývania v Bratislave stále neutícha. Do segmentu medzi najlacnejším bývaním, ktoré vzniká prestavbou starých ubytovní a stredným štandardom mieri aj spoločnosť Iuris Invest prostredníctvom firmy Ivánska cesta, s.r.o. Z niekdajšieho učilišťa v Trnávke plánuje urobiť 150 bytov.

TRENDreality.sk, 09.07.2012
view article

DORNYK - NOVÉ BÝVANIE V BRATISLAVSKEJ TRNÁVKE

Dornyk - nové malometrážne byty v bratislavskej časti Trnávka.

ASB, 8-9/2012
view article

NA TO, ABY PROJEKT NEBOL DRAHÝ, NEMUSÍ STÁŤ HNEĎ NA SMETISKU

Tretí tematický panel 8. ročníka odbornej realitnej konferencie Real Estate Market Slovensko 2012 - Development a investície bol vyplnený aktuálnou problematikou rezidenčného developmentu. Vedúcim leitmotívom väčšiny vystúpení sa stali pokusy aktívnych rečníkov zodpovedať otázku, ktorý typ bytových projektov je v súčasnosti IN.

Stavebné fórum, 5.4.2012
view article

DVA HEKTÁRE NA KUCHAJDE NA PREDAJ

V hlavnom meste je na predaj veľa lepších či horších pozemkov. Málokto však otvorene hovorí o svojom zámere. Do ponuky však pribudol ďalší, ktorý jeho vlastník ponúka nahlas. Dva hektáre blízko rekreačnej zóny Kuchajda ponúka na predaj realitno-developerská spoločnosť Iuris, ktorá na ne upozorňuje aj výrazným bilbordom na križovatke.

TRENDreality.sk, 14.02.2012
view article

MEGAPROJEKT NAD BANKOU ZABERIE TRIDSAŤ HEKTÁROV

Aquapark s plánovanou kapacitou 150- až 200-tisíc návštevníkov ročne, hotelový komplex, vilové domy, tenisové kurty, amfiteáter, spa, wellness a ďalšie široké spektrum služieb má ponúknuť megaprojekt, ktorého investície počítajú rádovo s desiatkami miliónov eur. Územie sa rozkladá na ploche 30 hektárov na poliach nad obcou Banka.

Piešťanský týždeň, 26.01.2012
view article

ŠTARTOVACIE BÝVANIE SA SŤAHUJE K CENTRU

Malometrážne byty za nižšie ceny sú v hlavnom meste stále prehliadaným, no žiadaným segmentom. Ich nedostatok sa snaží využiť investorská spoločnosť Clever Apartments, s.r.o., plánujúca prestavbu bývalého objektu Henkel na rohu Záhradníckej a Jégého ulice. Najlacnejší byt v projekte Level propaguje za 39-tisíc eur.

TRENDreality.sk, 04.03.2011
view article

TRIANGEL: SLUŠNÝ SATELIT ZA CENU MESTA

Bývajte na Čiernej Vode! Dom za cenu bytu! Týmito slovami developeri lákajú nových obyvateľov najväčšieho bratislavského satelitu. Vyrástlo tu už niekoľko projektov, ktoré sa vydarili viac alebo menej. Niektoré sú dokonca nedostavané, s kopami odpadkov, stavebného materiálu a jazerami vody.

TRENDreality.sk, 20.01.2011
view article

PRÍSTAVY POTREBUJÚ POL MILIARDY EUR

Jeden konkrétny zámer výstavby nového prístavu už existuje. Spoločnosť Freight Village, za ktorou stojí realitno-developerská spoločnosť Iuris, pripravuje štúdiu výstavby 130-hektárového prístavu a zároveň logistického centra pri južnom okraji areálu Slovnaftu. Celkové náklady by mali dosiahnuť niekoľko sto miliónov eur. Iuris pripravuje projekt tak, aby doň neskôr mohol vstúpiť štát alebo súkromný investor.

TRENDreality.sk, 17.11.2010
view article

DOMY PRI KÚPEĽNOM OSTROVE NAJSKÔR O ROK

Oproti známemu Kúpeľnému ostrovu v Piešťanoch chystá developerská spoločnosť IURIS výstavbu už dlhšie. Nedávno podala prvú časť svojho zámeru na posúdenie štátnym orgánom. Na úvod chce v rámci projektu pomenovaného Beethovenova alej postaviť rezidenčnú časť.

TRENDreality.sk, 9.8.2010
view article

TRIANGEL PRED SŤAHOVANÍM

Obytný súbor Triangel na Čiernej vode pri Bratislave je pred dokončením prvej etapy. Tri bytové domy s celkovo 83 bytmi sú skolaudované, prví obyvatelia by sa do nich mali nasťahovať koncom októbra.

TRENDreality.sk, 23.9.2009
view article

IURIS KRESLÍ BEETHOVENOVU ALEJ V PIEŠŤANOCH.

IURIS kreslí Beethovenovu alej v Piešťanoch. Developer plánuje pri liečebnom ostrove aquapark, domy a hotely. Patrí mu 30 hektárov.

TRENDreality.sk, 9.9.2009
view article

IVAN KUBÍK - DOM JE OSOBNÝ PRÍBEH, ALE AJ SNÍVANIE O DOKONALOSTI.

Ing. arch. Ivan Kubík, ktorý vyrastá na vlastných stavbách. S projektom žije od prvých skíc až po posledné dokončovania na stavbe, pretože, ako tvrdí, „nie je umenie len dom nakresliť, ale ho aj domyslieť, aby stál“. Architektúru prirovnáva ku kompozícii v umeleckej tvorbe, ktorá je dobrá vtedy, keď dobre vyznie vo svetle a má svojho spokojného užívateľa.

ASB, 10.2.2009
view article

POLYFUNKČNÝ DOM OCTOPUS HABITAT

Prostredie bývalej sodovkárne nemohlo novému objektu poskytnúť postačujúci pocit autenticity ani odpovedajúci genius loci. Forma rozhýbanej hmoty chrániacej vnútornú záhradu vytvorila základ identity tohto objektu.

archiweb.cz, 09.09.2008
view article

OCTOPUS JE AKO POULIČNÉ DIVADLO

„Dušan Jurkovič bol mimoriadne citlivý na kontext všetkých svojich diel. Dokázal preklenúť obrovský historický priestor a vytvoriť diela, ktoré zostali a sú veľmi živé. Je to pre nás česť, že cena, ktorá nám bola udelená, nesie práve jeho meno,“ hovorí Ing. arch. PETER STICZAY-GROMSKI.

Twincity Journal, 02.03.2008
view article

CENA DUŠANA JURKOVIČA ZÍSKAL OCTOPUS HABITAT

Novovybudovaný obytný súbor Octopus Habitat na Záhradníckej ulici autora architekta Petra Sticzaya-Gromskeho získal prestížnu Cenu Dušana Jurkoviča za rok 2007.

Bratislavské noviny, 02.12.2007
view article

ČIERNA VODA: ĎALŠIE STOVKY NOVÝCH DOMOV

V satelitnom mestečku Čierna voda na dosah od hlavného mesta vznikajú ďalšie nové obytné zóny. V lokalite medzi mestskou časťou Vajnory a obcou Chorvátsky Grob pripravuje spoločnosť IUSA, a.s. vyše 300 nových bytov v rodinných domoch a bytovkách v zóne Triangel.

TRENDreality.sk, 13.6.2007
view article

OCTOPUS HABITAT

Oblasť medzi Záhradníckou a Prievozskou ulicou v Bratislave v poslednom čase výrazne mení svoju tvár. Zapáčilo sa tu developerom rezidenčnej výstavby. V tomto priestore už vznikli rezidenčné projekty Rozadol a Glória, pripravujú sa výškové projekty Residence Tower a Olympia a pridá sa k nim aj Universo. Čerstvo dokončeným projektom je obytný komplex Octopus Habitat. Od svojich existujúcich i budúcich susedov sa vo viacerých ohľadoch líši.

ASB, 23.4.2007
view article

CENA STU PRE IURIS HOUSE

IURIS HOUSE na Panenskej ul. 6 v Bratislave získal Cena STU za uplatnenie poznatkov vedy a techniky v rekonštrukcii stavebného diela.

ABF SLOVAKIA, 2006
view article